TIP: Nenechejte si ujít zajímavou interaktivní přednášku na téma Nespavost » zjistěte více a přihlaste se

Jak na jarní detoxikaci (2): Pusťte se do cvičení

29. 4. 2020 | Jak na jarní detoxikaci

Jaro je konečně tady. Chcete se pustit do každoroční detoxikace? Ve druhém dílu seriálu vám prozradím, proč je jaro ideálním ročním obdobím pro cvičení, a to i pro začátečníky.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak na jarní detoxikaci (1): Zaměřte se na správné dýchání

Zatěžujte všechny svalové skupiny

Během každodenního života zatěžujeme jen určité svalové skupiny, zatímco ostatní svaly zaostávají. Pro tělo se přitom nejedná o výhodný stav, a to nejen kvůli vzhledu.

Svaly, které pravidelně používáme, jsou dobře prokrveny a tím pádem i dobře živeny a čištěny.

A ty, které nepoužíváme, atrofují. Ztrácejí svůj objem a funkci. Časem je tělo začne měnit na šlachy. Tělo tím ztrácí svoji pružnost a každý pohyb se stává čím dál víc namáhavější a časem i bolavější.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak si udržet zdravé vnitřní prostředí v těle

Cvičením prohřejete a prokrvíte celé tělo

Cvičením se také hloubkově prohřeje a prokrví celé tělo, a tím dojde k jeho dokonalému vyčištění. Všechny usazeniny ve svalech, kloubech, v podkoží, nebo na cévních stěnách se postupně uvolňují a odplavují z těla ven. Tím se přirozeně zabraňuje vzniku různých kožních útvarů, jako jsou například tukové bulky. 

Dodržujte správný pitný režim

Při cvičení je třeba dodržovat pitný režim, aby se uvolněné nečistoty co nejdříve vyplavily z těla ven a neusadily se znovu – jen na jiném místě.

Nepijte nic, co je nějakým způsobem chemicky konzervováno, nebo jinak chemicky doplněno.

Kdo má problém pít čistou vodu, tomu doporučím smíchat 1,5 l neperlivé Magnesie s 1 l 100% ananasového džusu bez konzervantů. Pije se to samo a tělu dodáte příjemný koktejl minerálů, vitamínů i cukru. Ovšem alespoň jednou za čas by každý měl projít pitnou kůrou čisté vody, která na sebe nejlépe váže vše, co je třeba z těla dostat ven. A nadto nezatěžuje ledviny.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak potlačené emoce ovlivňují naše zdraví

Dopolední a večerní cvičení se liší

Dopoledne je ideální čas na cvičení posilovací, nebo jakékoliv cvičení, které je zaměřené na posílení a růst svalů.

Večer poté přichází ideální čas na „čištění hlavy a myšlenek“, a s tím spojený lehký klus v přírodě.

Například:

Podobné je to s jógou.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Dejte si pozor na sluníčko. Jak se správně opalovat?

Cvičení by vám vždy mělo být příjemné

I přesto, že většina cvičení je zaměřena především na výkon, měli bychom si ho především užít. Vnímat, jak konkrétní pohyb působí na konkrétní skupinu svalů. Cvičení by mělo být příjemnou záležitostí. Pokud není, děláme něco špatně.

Možná jsme zvolili:

Některé dny tělo potřebuje obnovit svoje obvody a do hloubky zregenerovat. Poznáme to tak, že se nám prostě nic nechce. A pokud už se přinutíme, jde to špatně, pomalu, bolestivě a únava přichází daleko rychleji než v jiné dny.

Proto je třeba respektovat, že někdy tělo prostě potřebuje jen odpočívat. Především u žen je důležité, aby to nepřehlížely. Mohlo by se totiž stát, že by si „rozhodily“ hormonální systém. Žena není stavěná na výkon. Výkonnost je vlastností mužů.

Jak s pohybem začít?

Pro začátečníky, kteří doposud pohybu moc nedali, je vhodné, aby začali pohybem, který je součástí nějaké kolektivní hry, nebo nějakého příběhu. Díky tomu se tělo bude chtít samo hýbat a vás to bude více bavit. 

Když bych to tedy měla shrnout: cvičení, posilování, běhání, jóga a další tělesné aktivity jsou pro tělo velmi prospěšné, ale musí vás bavit. Pokud se do nich budete nutit, raději si dejte na pár dní pauzu.

Přečtěte si i další články

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera