TIP: Nenechejte si ujít zajímavou interaktivní přednášku na téma Nespavost » zjistěte více a přihlaste se

Odhalte, co způsobuje oslabenou imunitu a naučte se ji opět zlepšit

24. 1. 2018 | Celostní medicína

Trápí vás oslabená imunita a rádi byste své tělo opět navrátili do rovnováhy? Přečtěte si několik tipů na posílení imunity.

Co je to imunita

Imunita je schopnost těla bránit své vnitřní prostředí před napadením čímkoliv, co by ho mohlo poškodit. Jednat se může například o:

Naše imunita zkrátka rozhoduje o tom, jak jsme schopni se vyrovnat s jakoukoliv nepřízní.

Jak se projevuje oslabená imunita

Většinou to začíná docela nenápadně. Sem tam se objeví nějaká viróza, občas je nám těžko od žaludku, nebo nás potká průjem. A párkrát do měsíce se třeba jen tak potýkáme se špatnou náladou. Po čase si člověk zvykne a začne to považovat za standard.

Aniž si toho všimne, stav se zhorší a život se mu pootočí. Člověk se uvnitř sebe necítí vůbec dobře, ale většinou si to neuvědomuje. Viróza je něco, s čím se počítá, antibiotika už moc nezabírají.

Nálada je trvale horší a daří se jí zvednout jen občas. Třeba na dovolené, večírku a divy udělá i troška alkoholu. Nadýmání a nechuť k jídlu nebo naopak neustálá chuť na něco je už také standard.

Člověk začne slevovat ze života. To se projevuje tak, že:

Toto psychické nastavení přitom po vrstvách blokuje funkci vnitřních orgánů. Teprve potom se pomalu dostaví skutečné nemoci.

TIP: S oslabenou imunitou vám může pomoci přístup celostní a čínské medicíny. Přečtěte si více informací o jednotlivých technikách.

Co způsobuje pokles imunity

Imunita je v pořádku, dokud uvnitř těla panuje přirozené prostředí. Člověk myslí, jedná a žije v souladu se sebou samým.

Dokonce i když dojde k narušení, ať už stresem, špatnou stravou, nebo dlouhodobým nedostatkem spánku, imunita se srovná, jakmile se situace vyřeší a tělo se vrátí do normálu.

Co způsobí trvalý pokles imunity a později i degeneraci těla?

Špatný životní postoj

Zřejmě nejčastějším způsobem, jak si lidé ničí imunitu je životní postoj “na mě nezáleží, hlavně ať jsou ostatní spokojeni”. Nejde o situaci, kdy skutečně někomu pomáháme, ale o životní postoj. Díky tomuto nastavení má člověk destruktivní vztah sama k sobě. Podvědomě si vybírá stravu, přátele i životní podmínky, které mu neprospívají a tím jeho imunita soustavně klesá.

Soustředění se na negativa

Dalším častým způsobem je soustředění se na negativa. Na to, co se nepovedlo a čeho se člověk obává. V těch chvílích, kdy člověk prožívá negativní emoce (strach, zlost, závist, zášť, sebelítost nebo frustraci), se jeho vnitřní prostředí dostává do napětí. Fyziologické procesy se zpomalí a imunita hodně rychle klesá. Všimněte si, jak vaše tělo ztěžkne, jakmile tyto emoce začnete prožívat.

Špatná strava

Současná strava je pro tělo velmi těžko stravitelná. To, že po jídle žaludek potravu hned nezvrátí zpět, neznamená, že je všechno v pořádku. I když je strava těžká a přitom málo vyživující, tělo se s tím snaží vyrovnat. Ale to nejde do nekonečna. Špatná strava také přispívá ke snižování imunity.

TIP: Vyzkoušejte 16 jednoduchých a zdravých receptů, které podpoří správnou funkci slinivky. Právě ta se na imunitě významně podílí.

Špatný životní styl

S poklesem imunity je dále spojen i nedostatek spánku, alkohol, cigarety, drogy a elektromagnetické záření.

Jak si imunitu zase navýšit

S oslabenou imunitou vám pomůžeme

Zdají se vám tyto rady příliš složité? Rádi vás povedeme krok za krokem. Stačí jen využít přístup celostní a čínské medicíny.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera